Hakkında

19. Yüzyıl müzik yayıncılığı ciddiyeti ile çevrim içi tecrübeyi zenginleştiren günümüz teknolojisini birleştiren Parter, 2020 yılında kurulmuş dijital bir dergidir.

Alanında lider olan dergi, Batı müziği, sanat tarih ve eleştiri alanlarında pek çok makale barındırır. Dergi, aynı zamanda içeriği ile kesişen güzel sanatlar, eğitim, röportaj ve diğer ileri seviye konular gibi disiplinlerarası alanlara da yer vermektedir.

Parter, Türkiye’de yayımlanan diğer müzik ve sanat tarihi yayınlarına göre daha güncel, kapsamlı ve nitelikli içerik sunmakta, bu yönü ile de ön plana çıkmaktadır.

Misyon

Dergimiz, Batı müziği ve sanat tarihi hakkında bilgi edinmek isteyen meraklı amatörlerin yanı sıra, ele alınan ileri seviye konular ile de hem profesyoneller hem de akademisyenlere hitap etmektedir.

Aylık yayınlanan çevrim içi dergiye ek olarak, parterdergi.com farklı disiplinlerdeki yazarlar tarafından haber ve kültürel içerik için günlük ziyaret edilen bir platform haline geldi. Parter’i diğer yayınlardan ayıran en önemli özellik, gerçeğe ve doğruluğa olan bağlılığı ile içeriğinin kalitesidir.

Parter, ülkemizin sanat alanında en büyük eksikliklerinden birisi olan sanat/müzik yazarlığını teşvik etme ve genç yazarlar yetiştirme öncelikli bir yayın politikası izlemektedir.

Vizyon

Yerel başarısını ve liderliğini koruyarak uluslararası platformda tanınırlık ve beğeni elde etmek.